اخبار فوری

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶,Jan 22 2018

کد مطلب 4996- ۲۴ دي ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷:۱۸

شعله های سوزان صنعت در لامرد؛

مبنای تخصیص حق آلایندگی و عوارض ارزش افزوده دهستان خیرگو چگونه است؟

سهم مالیات برارزش افزوده ی مرکز تفکیک دهستان خیرگو، مرکز تفکیکی که چندین ده هکتار ازاراضی اهالی را زیر پوشش محدوده ی خود برده و با داشتن یک مشعل سوزاننده ی گاز (فلر)، یک حوضچه ی بزرگ لجن و یک چاله ی سوزاننده موجبات آلایندگی محیط زیست منطقه را فراهم آورده چقدر است؟

 بر اساس بند الف و تبصره یک ماده (۳۸)  قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض دریافتی می بایست در بین شهرداری ها و دهیاری های همان منطقه تقسیم گردد.

از طرفی با توجه به آیین نامه اجرایی ماده (۱۲۳) برنامه پنجم توسعه کشور، یکی از مولفه های محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، شاخص شدت آلایندگی است، از این رو دهستان خیرگو به دلیل استقرارمرکز تفکیک گاز و آلایندگی ناشی از آن علاوه بر دریافت مالیات برارزش افزوده باید حق آلایندگی نیز دریافت کند. بنابراین انتظار می رود مسوولین محترم به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم محروم دهستان خیرگو با حساسیت و تامل بیشتری به این موضوع بپردازند.

امید می رود با توجه به اعتبارات ارزش افزوده، دهستان خیرگو به سهم واقعی خود از این اعتبارات بنا بر آنچه که نص صریح قانون آن را بیان می کند برسد، چرا که هرگونه اهمال و مانع تراشی در پرداخت آن از سوی هر نهادی به هیچ وجه قابل پذیرش از سوی مردم محروم دهستان نیست.

سهم مالیات برارزش افزوده ی مرکز تفکیک دهستان خیرگو، مرکز تفکیکی که چندین ده هکتار ازاراضی اهالی را زیر پوشش محدوده ی خود برده و با داشتن یک مشعل سوزاننده ی گاز (فلر)، یک حوضچه ی بزرگ لجن و یک چاله ی سوزاننده موجبات آلایندگی محیط زیست منطقه را فراهم آورده چقدر است؟ مبنای تخصیص آن چگونه است؟امیدواریم با تخصیص درست سهم مالیات بر ارزش افزوده ،2درصد نفت وگاز همچنین حق آلایندگی مرکز تفکیک شاهد رونق هر چه بیش تر دهستان محروم خیرگو باشیم.

پاسخ به نظر

نظرات شما:

آخرین خبر
آرشیو
تبلیغات

لامرد ما