اخبار فوری

سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶,Dec 12 2017

کد مطلب 4832- ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳:۴۸

مجمع فرهنگی لامرد راه اندازی شد

با انجام مراسم تاسیس و تحلیف مجمع فرهنگی، خیریه 313 نفری لامرد راه‌اندازی شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لامرد در حاشیه برگزاری مراسم تاسیس و تحلیف مجمع فرهنگی، خیریه 313 نفری که در حسینه بیت‌الزهرا(س) دهشیخ برگزار شد  اظهار داشت: مجمع 313 طرحی است که در راستای ایجاد وحدت و همدلی میان اقشار مختلف مردم با رویکرد دینی و مذهبی و برپایه پذیرش داوطلبانه بنا نهاده شده و تلاش می‌کند زمینه تقویت حس نوع‌دوستی، تعهد اخلاقی را نسبت به دیگر اعضای مجمع ایجاد کند.

روح‌الله بلوری افزود: این طرح با عنوان 313 بوده تا با استعانت از حضرت ولی‌عصر(عج) محور فعالیت‌های فرهنگی و خیریه‌ای باشد و هر حلقه این مجمع متشکل از 313 نفر بوده که پس از انجام ثبت‌نام، آیین تاسیس و تحلیف مجمع برای آنان برگزار می‌شود.

وی گفت: هر عضو پس از ثبت نام مبلغی را واریز و این مبلغ برای امور فرهنگی و خیریه هزینه و سرمایه‌گذاری می‌شود.

بلوری ادامه داد: هر کدام از اعضا که دار فانی را وداع می‌گویند بقیه متعهد می‌شوند که یک روز روزه قضا و  17رکعت نماز در یک شبانه‌روز و قرائت یک جز قرآن کریم برای آن فرد از دنیا رفته انجام دهند و علاوه بر آن در مراسم تشییع جنازه نیز شرکت کنند.

این مسوُول خاطرنشان کرد: از این طرح با عنوان بیمه آخرت و وقفی ماندگار می‌توان یاد کرد که بنا داریم 14 حلقه به نام 14 معصوم در سطح شهرستان لامرد راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: این مجمع یک تشکل مردم نهاد است که با استفاده از توانمندی و پتانسیل‌های اداره تبلیغات اسلامی لامرد مدیریت می‌شود.

پاسخ به نظر

نظرات شما:

آخرین خبر
آرشیو
تبلیغات

لامرد ما