اخبار فوری

جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶,Jul 28 2017

کد مطلب 4607- ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳:۱۲

حوادث تلخ یک کنسرت؛

مدیریت غیر قانونی بر فضای فرهنگی لامرد تا کی ادامه دارد؟

شب گذشته در شهر لامرد کنسرت یکی از خوانندگان تازه کار برگزار شد که متاسفانه شاهد اتفاقات ناخوش آیندی در حاشیه برگزاری این کنسرت بودیم.

لامـــــرود- پس از روشن شدن وضعیت مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  لامرد در خصوص اتمام ماموریت  در این پست، عدم تسلط بر مجموعه فرهنگی شهرستان شرایط به گونه ای پیش می رفت که از مدتها قبل منتظر رقم خوردن چنین اتفاقاتی بودیم. 


چند روز قبل از مسجل شدن برگزاری این کنسرت علیرغم هشدارهایی که توسط اهابلی فرهنگ و هنر از جمله این پایگاه تحلیلی خبری و تنی چند از هنرمندان به مسئولین امر داده شده  بود، یکی از مسئولین فرهنگی با  بی اعتنایی به این تذکرات دلسوزانه اعلام کرده  بود که: ما مدتی دیگر کنسرت را در لامرد برگزار می کنیم ولو اینکه ما را از این پست بردارند. 


وضعیت برگزاری این کنسرت به حدی نا بهنجار بوده که خود برگزار کنندگان نیز این موضوع را  پیشبینی می کردند، به همین منظور از ورود عکاس خبرگزاری تسنیم به محل برگزاری جشن خودداری نموده تا به زعم خود بتوانند از ثبت و ضبط اتفاقات و حاشیه های ایجاد شده جلوگیری کنند. 


برگزار کنندگان، رئیس اداره ارشاد و روابط عمومی فرمانداری به منظور جلوگیری از حضور اهالی رسانه در این کنسرت، این مخالفت ها را به فرماندار لامرد منتسب کردند و گفته بودند این دستور فرماندار است: ( فایل صوتی موجود است که در صورت تکذیب مسئولین امر منتشر می شود) 


تصاویر دریافتی این پایگاه نشان می دهد حرمت یک شهر مذهبی در شب سالروز ولادت امام حسین ( ع) شکسته شده و با بی تدبیری برخی که حضور آنها در تصدی فرهنگ شهرستان غیر قانونی است، لامرد را وارد یک عرصه جدید کرده است.
بیان این نکته ضروری است که پایگاه تحلیلی خبری لامرود و اتاق فکر این رسانه و همچنین برخی از هنرمندان بومی با نفس برگزاری کنسرت به هیچ عنوان مخالف نبوده و تنها نسبت به اتفاق افتادن حواشی که به دور از فرهنگ و آداب این منطقه است و به هویت اصیل مردم لطمه میزند، هشدار داده بودند. 

 

حال سوال اینجاست آیا در این شهر یک ‌مقام‌ مسئول قانونی وجود نداشت که به دوستانی که بصورت غیر قانونی بر صندلی مدیریت تکیه زده اند، گوشزد کند که این شهر سالهاست لقب مذهبی ترین شهر را یدک می کشد؟ آیا برگزاری یک مراسم کنسرت الزامات قانونی ندارد که بوسیله آن از بروز چنین حرکاتی جلوگیری کند؟


تصاویر دریاقتی لامرود آنقدر رقت آور است که این رسانه از پخش آن ‌معذور و صرفا آن را به مقامات قضایی و دلسوز در جهت برخورد قانونی و قضایی تحویل خواهد داد.


پایگاه تحلیلی خبری لامرود همواره سعی کرده با درج گزارشات و مطالب دقیق و کارشناسی شده به وضعیت موجود در شهرستان در ابعاد مختلف کمک کند و  تا بحال نیز چندین مورد فشارهایی از برخی نهادها جهت خفه کردن صدای منتقدین رخ داده، منتها لامرود تنها رسالت خود را در رساندن صدای مردم به مسئولین و بازگو کردن مشکلات مردمی می داند و آن را فدای هیچ گونه مصلحت اندیشی نخواهد کرد. 

شهروند

مگه برهنه میرقصیدن که این همه قضیه رو بزرگ کردین کوته بینا

شخصی

کنسرت هیچ اشکالی نداشت اونایی که تو شهر اون نوع پوشش میگردن تو کنسرت هم بودن برید از ریشه همه چیز رو درست کنید نه تخریب یه شخصی که مشکل شخصی باهاش دارید

شخصی

خالو که این طور حرفی می زنی شما کوته بینی که بلد نیستی تصمیم درست نسبت به کشورت بگیری...

ناشناس

برگزاری کنسرت مجاز و موسیقی مجاز راه را بر موسیقی و کنسرت غیر مجاز می بندد. از ابتدا هم به نظر می آمد که برگزاری اولین کنسرت بی حاشیه نباشد. لذا ضروری است نهادها و سازمانهای متولی چنان در کرامت انسانها بکوشند که در چنین مراسمی حرمت و شان انسانی حفظ شود. هر چند این امر به صورت مطلق امکان پذیر نیست و همیشه تعدادی هستند که راه متفاوتی می روند. لذا از لامرود محترم خواهشمند است از مدیر باجرات مذکور تجلیل نماید و راهکاری برای پیشگیری از چنین موارد و مشکلاتی ارائه کند. هم چنین تا این حد نگاه منفی به برنامه ای قانونی نداشته باشد و از وجوه مثبت آن نیز نکاتی بیان کند.

سید

واقعا جای تاسف بر این‌ همه کوته فکری شما عوامل رسانه که همیشه بخاطر منافع شخصی خودتون سنگ اندازی کردین کنسرت یه چیزه عادیه که تو همه جور شهری برگزار میشه و هیچ مشکلی ام نداره شما بجای اینکه جلوی شادی مردم رو بگیرین برین یه فکری بحال زیر ساختای این شهر و مسله بیکاری و هزار جور سوژه دیگه بکنین برادر اینو به عرضتون برسونم که این رسانه هیچ جایی بین مردم نداره

ناشناس

بیخود نیست که ایران تو رنکینگ غمگین ترین کشور های دنیا از اخر دومه، امسال شما با افکار زمان جاهلیت بجای تشکیل اتاق فکر(گفتنشم خنده داره) اندکی هم بین مردم بگردید! در کل شباهات فراوانی بین افکار شما و سلفی ها هست صرفا با تفاوت اسم البته این بحث مقداری ریشه داره میتونید تو اتاق فکرتون روش فکر کنید من توصیه میکنم بجای تصمیم گیری بجای همه سرتون تو کار خودتون باشه! هرچند فکر نکنم نظر بنده حقیر انتشار پیدا کنه ...

پاسخ به نظر

نظرات شما:

آخرین خبر
آرشیو
تبلیغات

لامرد ما